مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم و کابل / تامین کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

تامین کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) کابلی است که در خطوط انتقال هوایی استفاده می شود. کابل Optical ground wire که به اختصار به آن OPGW می گویند.

 کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) از یک یا چند تیوپ آلومینیومی یا استنسل استیل حاوی تعداد معینی از فیبر های نوری و سیم های فولادی با روکش آلومینیوم در لایه اول و سیم های فولادی، آلومینیومی و آلیاژ آلومینیوم و یا ترکیبی از آن ها در دیگر لایه ها، بر اساس نوع مشخصات الکتریکی و مکانیکی مورد نظر تشکیل شده است

تامین کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

تعداد فیبر های نوری به کارگرفته شده در تیوپ ها متغیر بوده و بر اساس نیاز و درخواست مشتری می تواند از ۱ فیبر آغاز شده و به اعدادی همچون ۴۸،۲۴،۱۲ و حتی بالاتر نیز برسد. از کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) در بالاترین نقطه دکل های خطوط انتقال استفاده می شود. در تولید و طراحی کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) می توان از فیبرهای single-mode و multi-mode استفاده نمود.

فیبرهای single–mode، در مسافت های بالاتر از یک کیلومتر با پهنای باند بالا و فیبر های multi-mode در مسافت های کمتر از یک کیلومتر با پهنای باندهای کمتر، مورد استفاده قرار می گیرند. کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) از نظر ظاهری مشابه سیم های گارد (شیلدوایر) و یا هادی های acsr بوده و در خطوط قدیمی موجود جایگزین سیم های گارد شده و در طراحی خطوط جدید انتقال،به عنوان محصولی با دو کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش انواع سیم و کابل هوایی به ویژه کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

با ارتباط مداوم واحدهای فروش، تولید و آزمایشگاه، می توان در مورد کیفیت ساخت محصولات به مشتریان تضمین ارائه کرد. کاربردکابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) معرفی شده برابر با استاندارد مرجع طراحی و تست می شود. بر حسب درخواست امکان ارائه تست ریپورتها به مشتریان وجود خواهد داشت همچنین این مجموعه بزرگ بازرگانی در مشاوره تخصصی و اعلام قیمت به روز به مشتریان سعی بر آن دارد تا در تامین محصولات مسیری سریع برای مشتریان محترم ایجاد نماید :

انواع مختلف هادی های هوایی آلومینیوم

 تامین کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

 عرضه انواع هادی هوایی روکش دار

 فروش سیم هوایی هاینا

 فروش هادی هوایی با مغزی فولادی

 کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

کاربردکابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW):

کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) به دو منظور استفاده می گردد:

 کاربرد اول: محافظت از خطوط فاز حاوی جریان الکتریکی(هادی های انتقال هوایی) در برابر جریان های اتصال کوتاه و جریان های لحظه ای صاعقه و ارت نمودن این جریان ها و انتقال آنها به زمین از طریق دکل های انتقال.

  کاربرد دوم: انتقال داده های صوتی و تصویری با به کارگیری فیبر های نوری.

ویژگی ها و فوایدکابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW):

انتقال فیبرهای نوری از طریق دکل های انتقال هوایی دارای فواید بسیاری نسبت به کابل های فیبرنوری منتقل شده از طریق زمین می باشد به عنوان مثال می توان به هزینه بسیار کمتر نصب هوایی هر کیلومتر از این کابل ها نسبت به کابل های زمینی،کاهش آسیب های وارد شده به کابل ناشی از گودبرداری ها، گسترش مسیر ها، جایگزینی سیستم های فاضلاب زیرزمینی و … اشاره نمود.

همچنین با توجه به دو منظوره بودن کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) می توان علاوه بر محافظت از خطوط فاز حاوی جریان الکتریکی در برابر اتصال های کوتاه و جریان های صاعقه، از قابلیت فیبر های نوری نیز در انتقال داده های صوتی و تصویری بهره جست و در مکان هایی که انتقال فیبر های نوری از طریق کابل های زمینی دارای هزینه زیادی می باشد (مثل مناطق کوهستانی و …) هزینه این امر را کاهش داد

تاریخچه ساخت کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) توسط BICC در سال ۱۹۷۷ اختراع شد و نصب کابل های OPGW به طور گسترده از دهه ۱۹۸۰ آغاز شد. در سال ۲۰۰۰، حدود ۶۰۰۰۰ کیلومتر OPGW در سراسر جهان نصب شد. آسیا، به ویژه چین، بزرگترین استفاده کنندگان کابل های OPGW هستند که این کابل ها را در خطوط انتقال استفاده می کنند.

تامین کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW)

از آنجایی که برنامه کاری این شرکت بازرگانی استوار بر پوشش حداکثری محصولات صنعت سیم و کابل است؛ مشتریان می توانند تمامی ملزومات پروژه های خود را که در دسته سیم، کابل و هادیهای هوایی و کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) می گنجند، از این مجموعه تهیه نمایند. کابل خطوط انتقال هوائی (کابل OPGW) هم مطابق با همین قاعده برای فروش و تحویل به خریداران محترم آماده می شود.

جهت خرید و فروش ومشاوره این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مدیر و مشاوران فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ: 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه کابل برق افشان ونیمه افشان

فروش ویژه کابل برق افشان ونیمه افشان

شرکت بازرگانی سیم و کابل LAKSIM که از دیرباز عهده دار پخش کابل برق در سطح کشور بوده محصولات خود را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت خوب به مشتریان عرضه می کند تا آن ها ضمن خرید انواع کابل برق بتوانند هزینه های ناشی از اجرای پروژه های خود را به حداقل برسانند.